W ramach udziału w projekcie Erasmus+ (Soft Skills make Strong Persons) uczniowie klasy VII mieli okazję uczestniczyć w pierwszym wspólnym Erasmus Week. W dobie pandemii nie mogliśmy jeszcze wprawdzie nigdzie wyjechać, jednak codziennie pracowaliśmy nad zadaniami i projektami, których celem było rozwijanie umiejętności miękkich, czyli pewności siebie , autoprezentacji oraz przede wszystkim poznawaliśmy ćwiczenia relaksacyjne niezwykle pomocne nie tylko w szkole, ale i w różnych sytuacjach życiowych, które często przyprawiają nas o „gęsią skórkę” i urastają w naszych oczach do rozmiarów gigantycznych problemów nawet jeśli „nie taki diabeł straszny”. Nieocenioną wartością takich ćwiczeń był oczywiście fakt, że swoje mini-projekty uczniowie przygotowywali w języku angielskim, co oczywiście zmusiło ich szare komórki do myślenia w obcym języku i rozwijania swoich umiejętności językowych. Miejmy nadzieję, że był to tylko wstęp do dalszych wspólnych działań, które w przyszłym roku szkolnym uda nam się kontynuować już „w realu”.

 

Erasmus Week

Post navigation


Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Skip to content