TAK – ten dzień należał do udanych! Poranek rozpoczęliśmy od prezentacji przygotowywanych przez uczniów filmowych wspomnień Erasmusa, a następnie wzajemnych podziękowań i prezentów. 

Po przerwie na lunch wyruszyliśmy od razu na wycieczkę do zapierającej dech w piersiach Doliny Douro, słynnej z kaskadowo ułożonych winnic, układających się w przepiękną mozajkę. Następnie odwiedziliśmy miasteczko Lamego, w którym mieliśmy okazję podziwiać wyglądające jak pałac Santuario de Nossa Senhora dos Remedios. Po powrocie i szybkim „resecie” wyruszyliśmy do centrum miasta, by tam zostać częścią społeczności naszej szkoły goszczącej podczas ostatniego dnia prezentacji szkół z miasta. Erasmusowska  grupa zaprezentowała się opowiadając czego pragnie dla Europy i jak oni, ludzie młodzi, jednak już świadomi obywatele Europy, chcą mieć wpływ na jej kształt i kierunek rozwoju (i to aż w 5 językach!). 

To był naprawdę satysfakcjonujący dzień nagrodzony przepysznym Churros, któremu, mimo późnej godziny, żadna z nas nie dała rady się oprzeć!

 

IMG_1970

NUMER PROJEKTU: 2020-1-PT01-KA229-078502_4
CZAS TRWANIA PROJEKTU: 01.11.2020 – 30.06.2023
WSPÓŁFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ ERASMUS+
ŁĄCZNA KWOTA DOFINANSOWANIA: 25 542,00 EURO

Mobilność Portugalia dzień 5

Post navigation


Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Skip to content