To juz ostatni dzień naszej portugalskiej przygody – wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Porto, by tam w towarzystwie pełnego słońca rozpocząć zwiedzanie tego przez cały tydzień wyczekiwanego miasta, o którym tyle się nasłuchaliśmy. I to prawda jest to miasto, w którym chciałoby się pozostać na dłużej: od zabytkowych katedr, pomników, krętych brukowanych uliczek i tysięcy słynnych portugalskich płytek pokrywających mury miejskich budynków, poprzez wspaniały port, wypełniony tankowcami, barkami przeróżnych kalibrów i straganikami z pamiątkami po cudowny deptak i plażę nad Atlantykiem. O tak – dla takich chwil warto żyć! 

Po popołudniowym zakwaterowaniu się w hostelu i pożegnaniu z naszymi „hostami”, postanowiliśmy jeszcze raz wyruszyć na spacer wzdłuż plaży, by ku uciesze całej grupy natrafić na pokaz zabytkowych samochodów rajdowych, których warkot rozbudzał nasze zmysły niczym najlepsza muzyka. To było cudowne zwieńczenie tego niezapomnianego tygodnia z Erasmusem i pobytu w kraju, do którego zdecydowanie chcemy jeszcze kiedyś powrócić! Thank you ERASMUS for the unforgettable experience!!!

 

 

NUMER PROJEKTU: 2020-1-PT01-KA229-078502_4
CZAS TRWANIA PROJEKTU: 01.11.2020 – 30.06.2023
WSPÓŁFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ ERASMUS+
ŁĄCZNA KWOTA DOFINANSOWANIA: 25 542,00 EURO

 

Mobilność Portugalia Dzień 6

Post navigation


Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Skip to content