27 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w najważniejszej konferencji naukowej w Polsce poświęconej Wacławowi Potockiemu pt. „Wacław Potocki. W czterechsetną rocznicę urodzin poety (1622 -2022)”.Spotkanie, zorganizowane przez Wydział Nauk Humanistycznych UKSW wraz z Biblioteką w Bieczu, miało miejsce w sali spotkań Biblioteki Biecz. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu dra hab. Andrzeja Borkowskiego pt. ”Z wierszy o starości Wacława Potockiego” oraz dr hab. Joanny Krauze-Karpińskiej pt. “Wydane, odłożone, zaniechane i przywrócone. O problemach edycji utworów Wacława Potockiego na przykładzie Transakcyi wojny chocimskiej”, jak również przysłuchiwali się wymianie poglądów najbardziej zaangażowanych w badania nad twórczością Patrona Szkoły Podstawowej Nr 2 naukowców. Udział w tak doniosłym dla bieckiej ziemi wydarzeniu był ciekawym i inspirującym doświadczeniem, które “odczaruje”, często postrzeganą przez młodzież jako nieatrakcyjną i nieprzystępną, twórczość Wacława Potockiego.Wacław Potocki konferencja

„Wacław Potocki. W czterechsetną rocznicę urodzin poety (1622 -2022)”

Post navigation


Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Skip to content