Młodzież występująca podczas akademii z okazji 3 Maja
źródło: Bieckie Centrum Kultury
3 maja na bieckim rynku miała miejsce uroczystość upamiętniająca 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie naszej Dwójki, pod opieką nauczycielek: Agnieszki Pyznar, Magdaleny Stój i Małgorzaty Przybyłowicz, przygotowali i zaprezentowali część artystyczną, która na kilka chwil przeniosła zebranych mieszkańców Biecza oraz zaproszonych gości o ponad 200 lat wstecz, kiedy to miało miejsce tak doniosłe wydarzenie dla naszej Ojczyzny, jakim było uchwalenie konstytucji. Młodzi aktorzy zaprezentowali kilka scen teatralnych o charakterze historycznym, urozmaiconych występami tanecznymi – Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Tańca Ludowego „Podgrodzianie” i wokalnymi – utalentowanych muzycznie uczniów. Wszystkim występującym należą się ogromne brawa za ich zaangażowanie, odpowiedzialność, owocną współpracę oraz – rzecz jasna – talenty godne podziwu!!!
Agnieszka Pyznar
Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja