We wrześniu i październiku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bieczu przystąpiła do konkursu „Odblaskowa szkoła”, którego celem jest pozyskanie jak największej liczby kamizelek odblaskowych i odblasków oraz promowanie bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach. W szkole zostały przeprowadzone liczne akcje, które niewątpliwie przyczyniły się do wzrostu świadomości dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych, dotyczącej noszenia odblasków. Udało nam się pozyskać 25 kamizelek oraz 50 odblasków.
W celu promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych oraz noszenia odblasków, podjęliśmy następujące działania:
1. Marsz młodzieży ulicami Biecza promujący noszenie odblasków,

2. Konkursy plastyczne dotyczące bezpieczeństwa na drodze,

3. Spotkanie klasy VIII z wykwalifikowanym ratownikiem medycznym, który pokazał jak prawidłowo należy udzielić pierwszej pomocy,

4. Wizyta uczniów klasy II w Powiatowej Straży Pożarnej w Gorlicach,

5. Akcja skierowana do seniorów – rozdawanie ulotek przygotowanych przez uczniów klas VII-VIII,

6. Wizyta uczniów klasy II w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach,

7. Przygotowanie gazetki okolicznościowej,

8. Przygotowanie akademii przez uczniów klasy III o bezpieczeństwie pieszych na drodze

9. Lekcja o BRD w klasie I

10. Spotkanie z policjantem