W dniach 10 -16 października, uczniowie ze SP nr 2 w Bieczu mieli okazję uczestniczyć w pierwszej mobilności w ramach programu Erasmus +. W rozpoczętym już ponad rok temu, a niestety długotrwale ograniczanym jedynie do działań online, projekcie uczestniczą szkoły z 4 krajów partnerskich: Portugalii, Włoch, Bułgarii i Polski.

Podczas pierwszego tygodnia mobilności, 3 pozostałe szkoły goszczone były przez szkołę z północnych Włoch, położonej w malowniczej Verbanii, nad jeziorem Maggiore. Poza niewątpliwymi atrakcjami, którymi były wycieczki do pięknych zakątków regionu oraz zwiedzanie zabytków kultury, uczniowie i nauczyciele skupili się przede wszystkim na zajęciach będących tematem przewodnim całego projektu, czyli rozwijaniem inteligencji emocjonalnej i umiejętności miękkich. Pierwsza mobilność przebiegała pod hasłem debaty dotyczącej zasadności Brexitu. Temat nie należał zapewne do najłatwiejszych, ale przecież rozwijamy się tylko wtedy, kiedy stawiamy przed sobą nowe wyzwania! Pierwsze za nami, teraz przygotowania do kolejnych!

Pierwsza mobilność w ramach Erasmus + w „Dwójce”

Post navigation


Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Skip to content