W naszej Szkole działa… Szkolny Klub Animatorów!

 

Nasi uczniowie nie lubią nudy; wychodząc naprzeciw potrzebie walki z uzależnieniem od smart fonów, w szkole powstał Klub Animatorów. Jest nas już 30 osób! Działamy od pierwszego dnia nauki po feriach, czyli już trzeci tydzień, a głowy Animatorów są pełne pomysłów.

Głównym celem działania Klubu Animatorów jest organizacja czasu wolnego młodszych kolegów i koleżanek. Należący do Klubu uczniowie klas VB-VII w czasie dwóch najdłuższych przerw śródlekcyjnych spędzają ten czas z młodszymi kolegami i koleżankami z klas I-IV i sprawiają, że nikt w szkole się nie nudzi! Każdy ma okazję wykazać się swoją pomysłowością, innowacyjnością i uczynić dzień lepszym, bo spędzonym aktywnie bez telefonu komórkowego. A pomysłów mają co nie miara, są gry i zabawy, zarówno te dobrze wszystkim znane, jak i zapomniane.

Efekty działań uczniów ze Szkolnego Klubu Animatorów dotyczą nie tylko kwestii związanych z aktywnym spędzaniem przerw międzylekcyjnych, ale również skutkują zdobyciem przez nich nowych doświadczeń, nauką panowania nad emocjami w sytuacjach konfliktowych z rówieśnikami, umiejętnościami mediacyjnymi w rozwiązywaniu ewentualnych sporów między młodszymi uczniami i organizowania czasu wolnego w kreatywny sposób.

Młodszych uczniów zachęcamy do udziału w zajęciach, a starszych… do organizowania zajęć dla tych nieco młodszych J.

Anna Filus-Solarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Skip to content