Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bieczu

Wraz z zakończeniem roku szkolnego 2020/21 dobiegła końca dwuletnia III kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bieczu. Jej podsumowania dokonano na IV sesji Rady, która odbyła się 8 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Binarowej. Spotkanie było dużym przeżyciem dla uczestników, ponieważ ze względu na obostrzenia związane z pandemią większość kontaktów miała charakter online. W sesji wzięli udział: Burmistrz Biecza, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu,  Radni III kadencji, ich opiekunowie, koordynator ds. MRM w Bieczu.

Sesja rozpoczęła się zwiedzaniem drewnianej świątyni pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Binarowej. Radnych ich opiekunów i gości oprowadził ks. mgr Bogusław Jurczak, który w przepiękny i niezwykle ciekawy sposób przedstawił dzieje tego unikatowego kościoła oraz zwrócił uwagę zwiedzających na niezwykle cenną polichromię, późnorenesansowy ołtarz główny i słynący łaskami obraz Matki Bożej Piaskowej. Z pewnością pełen zaangażowania wykład i atmosfera tego niezwykłego miejsca na długo pozostaną w pamięci uczestników sesji.

Oficjalna część spotkania miała miejsce w szkole. Zaproszonych gości, radnych i ich opiekunów powitała Pani Dyrektor Jolanta Małczak.

Przewodnicząca MRM w Bieczu Olga Radwańska otworzyła obrady IV Sesji oraz przedstawiła obszerne sprawozdanie z działalności Rady.

Do młodych radnych zwrócili się Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz i Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Grzegorz Nosal. W swoich wystąpieniach podkreślali oni, jak ważna jest nauka samorządności i wrażliwość na sprawy społeczne. Burmistrz Biecza podziękował radnym za godne reprezentowanie interesów młodzieży oraz pracę dla społeczności lokalnej i wręczył im listy gratulacyjne.

Burmistrz Biecza podziękował także koordynatorowi i opiekunom za pracę na rzecz MRM w Bieczu.

Dzięki gościnności Pani Dyrektor Jolanty Małczak i ogromnemu zaangażowaniu w pracę MRM Pani Małgorzaty Stec wszyscy uczestnicy sesji przy ciastku i kawie mogli podzielić się swoimi wrażeniami  i pomysłami na przyszłość.

Organizacja spotkania w czasie tak trudnym, to spore wyzwanie. Serdecznie dziękuję Panu Burmistrzowi Biecza Mirosławowi Wędrychowiczowi, który mimo licznych obowiązków zawsze znajduje czas dla MRM i wspiera mocno jej działania. Dziękuję także Panu Przewodniczącemu Grzegorzowi Nosalowi, Ks. Bogusławowi Jurczakowi, Pani Dyrektor Jolancie Małczak, Pani Małgorzacie Stec za zaangażowanie w organizację spotkania.

Ze szczególnymi wyrazami wdzięczności zwracam się do młodych Radnych i ich Opiekunów. Przyszło nam pracować w trudnych warunkach, na jakie nikt z nas nie był przygotowany. Mimo to daliście  z siebie wszystko. Dziękuję.

                                                                        Koordynator MRM w Bieczu

                                                                                                      Jerzy Mikos

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bieczu – czerwiec 2021

Post navigation


Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Skip to content